back

Львівська богословська академія

У 1928-1929 рр. з особистої ініціативи митрополита у Львові розпочала діяльність Львівська богословська академія. ЛВ міжвоєнний час вона була єдиним українським вищим навчальним закладом. Академія мала два факультети – богословський і філософський.

Митрополит особисто брав активну участь у керівництві Львівською богословською академією. Його ім’я очолювало перелік професорського складу викладачів академії. Він час до часу читав окремі курси чи окремі лекції для студентів академії. Також особисто зустрічався з випускниками, особливо тими, що приймали священичі свячення.

У 1929 р., 1937 р. та 1942 р. він звертався до Конгрегації для східної церкви з проханням надати право теологічному факультету ЛБА надавати академічні ступені. Однак, кожного разу одержував ввічливу відмову. Митрополит Шептицький уважав існування та успішну роботу вищого навчального закладу богословського спрямування важливою складовою своїх реформаторських зусиль. Він також бажав поступового перетворення академії на католицький університет, що став би вищим навчальним закладом і для світської інтелігенції.