back

Шептицький і український рух в Австро-Угорщині

Митрополит намагався здобути підтримку своєї пастви завдяки покращенню церковної адміністрації та активізації душпастрської діяльності кліру.
Особливого значення в цьому контексті набули широко закроєні культурні та освітні проекти митрополита. Шептицький, як член Галицького сейму і Австрійського парламенту, надавав підтримку багатьом політичним ініціатив української громади. Зокрема, 28 червня 1910 р. митрополит виступив у верхній палаті Австрійського парламенту з промовою про потребу заснування українського університету.

Однак, митрополит не вагався засудити дії, які вважав нехристиянськими, неморальними, такі як убивство українським студентом М. Січинським намісника Галичини графа А. Потоцького.
Митрополит Шептицький у січні 1914 р. фактично доклався до українсько-польського порозуміння щодо виборчої реформи.