back

Підтримка розвитку українського шкільництва

Шкільна освіта потребувала особливої фінансової допомоги після законів Станіслава Грабського 1924 р., спрямованих на поступове витіснення україномовного шкільництва. Тому митрополит виділяв матеріальну допомогу українським приватним школам. Шептицький придбав і подарував будинки для чотирьох українських шкіл, а школа ім. Грінченка діяла в архиєпархіальних приміщеннях.

Іншою освітньою проблемою, якій приділяв увагу митрополит, стала професійно-технічна освіта. Монахи-студити відкривали і провадили не одну професійно-технічну школу. Першу таку установу вони відкрили в Зарваниці (на ґрунтах, придбаних митрополитом) 1921 р. Шептицький також надав фінансову допомогу торговій школі товариства «Просвіта».